Hakkımda

Hakkımda

One Up Mom

Merhaba, ben Nilay, 35inde anne olmuş, biraz romantik çokca sağduyulu, her zaman eğlenceli, az biraz mantıklı, kafasına yatmayanı içine sinmeyeni kan kustursanız yapmayan yapamayan, inatçı olduğu kadar araştırmayı seven, bol okuyan, yeri geldiğinde laf da dinleyen, gönlünün sınırlarını oğlu ile keşfe çıkmış bir kadın..

Sınır demişken yok , gerçekten yok! Doğum yaptığım o an’dan itibaren otomatik yüklenen annelik ve sınırsız aşk, en saf haliyle..

20 Eylül 2016’nın kalbimin yerinden çıktığı o ilk dakikalarında kucağıma gelen nefesim, bebeğim Can’ımın doğumu ile doğan Nilay anneciğin yaşadıkları belki benim gibi araştırmayı, okumayı seven hamişlere, taze annecik ve babacıklara ışık olur diye yazıyorum..

Annelik hele de ilk bebek gerçekten özel ve özel olduğu kadar, her geçen gün başka maviliklere kulaç atılan kişisel bir tecrübe denizi. O yüzden burada yazdıklarım tamamen benim  ve eşim Sercan’ın, okuduklarımız ve mantığımız çerçevesinde bebeğimizi büyütürken uyguladıklarımızdır, tecrübe ile Can üzerinde doğrulanmış olsa da her bebekte geçerli olabilecek bilimsel temellere sahip değildir..